Florystyka z elementami dekoracji wnętrz

Kolegium Nauk Przyrodniczych

dr inż. arch. kraj. Marta Gargała-Polar

Celem studiów podyplomowych jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej jak również nabycie umiejętności praktycznych wykonywania układów florystycznych z kwiatów ciętych, doniczkowych i suchych.

Uczestnicy poznają aktualne trendy we florystyce oraz zdobędą wiedzę jak założyć działalność gospodarczą. Studia przeznaczone są dla właścicieli i pracowników kwiaciarni, dekoratorów wnętrz, osób chcących rozpocząć działalność w tym zakresie, jak również nauczycieli i terapeutów chcących wykorzystać florystykę w zajęciach z młodzieżą, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Studia adresowane są również do wszystkich pasjonatów roślin ozdobnych, którzy pragną poznać tajniki florystyki, zdobyć umiejętności komunikacyjne w pracy z klientem oraz poszerzyć swoje kompetencje zawodowe. Kadrę dydaktyczną stanowią doświadczeni pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak również eksperci w swojej dziedzinie, praktycy, florystki posiadające tytuł Mistrza Florystyki.

Warunki ukończenia studiów podyplomowych

Zaliczenie części teoretycznej z przedmiotów objętych planem studiów oraz egzamin praktyczny polegający na przygotowaniu koncepcji projektu kompozycji florystycznych oraz ich wykonanie, połączony z wystawą poegzaminacyjną. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych florystyka z elementami dekoracji wnętrz na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Absolwent zdobędzie wiedzę ogólną z dziedziny ogrodnictwa ozdobnego, znajomości materiału roślinnego, bukieciarstwa oraz szczegółową wiedzę dotyczącą różnych grup roślin ozdobnych, ciętych, doniczkowych, balkonowych jak również sztuki artystycznego układania kwiatów. Absolwent posiądzie zdolność do tworzenia kompozycji kwiatowych zgodnie z ich symboliką, zasadami doboru składu kwiatów i łączenia kolorów. Będzie potrafił stosować właściwe metody pielęgnacji kwiatów doniczkowych, jak również przedłużenia trwałości kwiatów ciętych. Zdobędzie kwalifikacje niezbędne do sporządzania kompozycji roślinnych wykorzystujących metody i narzędzia, a także znajomość zasad kompozycji uwzględniających światowe trendy i polską specyfikę.

Lp.

Przedmioty lub grupy przedmiotów

Forma
zaliczenia