Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego

2000 zł

dr Jan Plis

Opis studiów podyplomowych Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego adresowane są do osób zajmujących obecnie lub zamierzających w przyszłości pełnić stanowiska kierownicze w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej – min. lekarzy, pielęgniarek, osób zarządzających placówkami ochrony zdrowia, instytucjami związanymi ze zdrowiem publicznym, ubezpieczeniami zdrowotnymi oraz wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania w placówkach ochrony zdrowia.

Słuchacze uzyskają przygotowanie do zajmowania kierowniczych stanowisk w podmiotach leczniczych każdego rodzaju oraz w jednostkach administracji publicznej mających w swych kompetencjach ochronę zdrowia. Dodatkowo program studiów uwzględnia problematykę zarządzania prywatną praktyką zawodową i jest skierowany do osób prowadzących prywatne gabinety lekarskie lub nimi administrujących.

Studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego mają na celu zapoznanie uczestników z wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu organizacji i zarządzania placówkami leczniczymi. Studia mają pomóc w poznaniu zasad, metod i technik zarządzania w ochronie zdrowia. Pomagają w poznaniu strony prawnej funkcjonowania placówek leczniczych z uwzględnieniem szeroko rozumianego prawa medycznego. Studia przygotowują słuchaczy do samodzielnego prowadzenia placówek leczniczych, jak też zarządzania w służbie zdrowia.

Program studiów podyplomowych Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego

• Prawo medyczne;
  • Prawne aspekty leczenia niepłodności;
  • Ochrona zdrowia w Polsce. Problemy prawne i organizacyjne;
  • Prawa i obowiązki personelu medycznego;
  • Prawa pacjenta;
  • Ochrona zdrowia w Unii Europejskiej;
  • Odpowiedzialność osób wykonujących zawody medyczne;
  • Ochrona danych osobowych;
  • Komunikowanie z chorym pacjentem i jego rodziną;
  • Ubezpieczenia zdrowotne;
  • Świadczenie usług farmaceutycznych;
  • Wybrane zagadnienia etyki;
  • Organy ochrony praw pacjenta;
  • Prawo pracy – stosowanie w podmiotach leczniczych;
  • Kontraktowanie świadczeń zdrowotnych;
  • Mediacja w ochronie zdrowia;
  • Zarządzanie finansami w jednostkach służby zdrowia;
  • Public relations w ochronie zdrowia;
  • Seminarium dyplomowe.

Organizacja studiów podyplomowych na kierunku Zarzadzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego przebiegła sprawnie bez większych komplikacji czy to ze strony prowadzących zajęcia, czy też słuchaczy. Poziom merytoryczny kadry akademickiej spełniał wymogi dot. wiedzy i przygotowania wykładowców do prowadzanego przez nich przedmiotu. Obsługa dziekanatu jest równie warta wspomnienia i podziękowania za szybkie realizacje i pomoc w wszelakich pytaniach bądź problemach. Reasumując bardzo polecam studia podyplomowe na ww. kierunku, kto chce uzupełnić lub poszerzyć wiedzę z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia.

Alicja Zaborniak

Bardzo wysoki poziom merytoryczny, wykładowcy zawsze w pełni przygotowani, dostępni. Harmonogram zajęć w pełni przygotowany, zawsze następowała informacja o ewentualnej zmianie. Zawsze panowała przyjazna atmosfera, w 100% polecam.

Katarzyna Gondek

Dobre przygotowanie prowadzących do przedmiotu, ciekawe treści, praktyczne wiadomości.

Izabela Piestrzak

Serdecznie polecam studia podyplomowe. Zajęcia zorganizowane w profesjonalny sposób. Możliwość zdobycia wiedzy merytorycznej.

Michał Pastrzak

Studia podyplomowe bardzo dobrze zorganizowane, bardzo dobry kontakt z organizatorem, kadra w zdecydowanej większości wysoko wykwalifikowana, zajęcia ciekawe adekwatnie do tematyki studiów.

Paulina Fitał

Polecam studia podyplomowe, miła atmosfera, dobra organizacja

Anna Wrona

Poziom nauczania oraz metody na wysokim poziomie obsługa administracyjna miła i sympatyczna, bardzo pomocna, zwłaszcza Pani Paulina Łabaziewicz oraz Oskar Kaczorowski bardzo wysoka kultura osobista. Wykładowcy uprzejmi, wyrozumiali i kulturalni. Ogólnie ocena na b. dobra.

Edyta Skoczyńska

Studia bardzo dobrze zorganizowane. Wykłady w zdecydowanej większości bardzo ciekawe. Bardzo dobry kontakt z uczelnią. Studia godne polecenia.

Beata Kiliańczyk-Szawłowska

Studia bardzo ciekawe dające dużo wiedzy, godne polecenia.

Bożena Gładysz

Kierunek godny polecenia, wspaniała kadra dająca satysfakcję z udziału w zajęciach. Bardzo dobra organizacja toku studiów i niezwykle miła obsługa.

Grzegorz Dybaś

Kierunek ten jest doskonałym wyborem dla tych, którzy aspirują do kariery w obszarze zarządzania w sektorze ochrony zdrowia. Program studiów podyplomowych zapewnia kompleksowe i aktualne wykształcenie w zakresie zarządzania, które jest niezbędne w dynamicznym środowisku ochrony zdrowia. Program kierunku jest dobrze zorganizowany, elastyczny i dostosowany do potrzeb uczestników oraz oferuje solidne podstawy w dziedzinie zarządzania

Joanna Chowaniec

Organizacja studiów podyplomowych na bardzo wysokim poziomie. Dzięki miłej atmosferze podczas studiów nauka była czystą przyjemnością.

Piotr Kołodziej

Polecam studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Studia organizowane są i dostosowane do osób studiujących. Kadra wysoce wykwalifikowana, o wysokim poziomie merytorycznym, swoboda w zajęciach wykładowych, dużo zajęć praktycznych, rozmowy, pytania i szczegółowe odpowiedzi.

Agnieszka Kiesz

Gorąco polecam kierunek studiów podyplomowych Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego. Kontakt z wykładowcami przedmiotów był doskonały, wykładowcy chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Studia podyplomowe były dobrze zorganizowane. Gorąco polecam w celu poszerzenia i uzupełnienia wiedzy wszystkim zainteresowanym tym kierunkiem.

Agnieszka Magdalena Bogdan