Negocjacje i mediacje
-
Liczba semestrów
2 semestry
-
Liczba godzin
205 godzin
-
Opłata za semestr
2000 zł
Możliwość płatności ratalnych bez dodatkowych kosztów.
-
Jednostka prowadząca
Kolegium Nauk Społecznych
-
Kierownik studiów
dr Jan Plis
Opis studiów podyplomowych Negocjacje i mediacje
Studia podyplomowe na kierunku Negocjacje i mediacje mają na celu zapoznanie uczestników z wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą komunikacji interpersonalnej, psychologii konfliktu oraz negocjacji i mediacji. Nabycie umiejętności elastycznego stosowania strategii i taktyk negocjacyjnych, i dopasowanie ich do różnych sytuacji zawodowych. Nabycie umiejętności przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne poszukiwanie rozwiązań. Rozwinięcie umiejętności perswazji i skutecznego przekonywania. Skuteczne zarządzanie emocjami własnymi i otoczenia. Przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia negocjacji lub mediacji w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych (m. in. negocjacji politycznych, handlowych, integracyjnych, a także mediacji policyjnych, w sprawach administracyjnych itd.). Jak również konstruowania ugód mediacyjnych.
Adresaci studiów Negocjacje i mediacje:
Absolwenci studiów wyższych w szczególności absolwenci: prawa, psychologii, socjologii, pedagogiki ,resocjalizacji, ekonomii oraz zarządzania, a także:
- osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia mediacji w sądzie
- osoby zaangażowane w działalność związkową
- pracownicy pomocy społecznej
- pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek resocjalizacyjnych i ośrodków wychowawczych, pedagogów szkolnych
- kuratorzy sądowi
- prawnicy (adwokaci, prokuratorzy, radcowie prawni)
- menedżerowie różnych szczebli i pracownicy HR
- właściciele małych i średnich przedsiębiorstw
- pracownicy działów kadr
- pracownicy pionów windykacyjnych i prawnych w przedsiębiorstwach i bankach
- funkcjonariusze Policji
- funkcjonariusze Straży Granicznej
- żołnierzy Wojska Polskiego
- funkcjonariusze Służby Więziennej
- pracownicy administracji publicznej i samorządowej
Program studiów podyplomowych Negocjacje i mediacje
- Podstawy mediacji i negocjacji
- Pojęcie i sposoby rozwiązywania konfliktów
- Autoprezentacja i sterowanie wizerunkiem
- Strategie i techniki negocjacyjne
- Obszary i rodzaje negocjacji
- Obszary i rodzaje mediacji
- Konstruowanie ugód i umów przez mediatora w sprawach cywilnych
- Mediacja w prawie pracy
- Mediacja w sprawach rodzinnych
- Mediacja w sprawach karnych
Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, w sposób ciągły, do zorganizowania grupy.
Wymagane wykształcenie:
- kandydat na studia podyplomowe musi posiadać wykształcenie wyższe (ukończone studia I lub II stopnia lub jednolite magisterskie),
Zasady rekrutacji:
- podstawą przyjęcia na studia podyplomowe jest rejestracja elektroniczna oraz złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonym terminie,
- o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Wymagane dokumenty:
- podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wraz z załącznikami, wygenerowane z systemu rekrutacyjnego IRK,
- kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu),
Dostarczenie dokumentów:
Podpisane podanie wraz z załącznikami i kompletem dokumentów należy dostarczyć do Działu Kształcenia Podyplomowego UR – ul. Pigonia 8, 35-959 Rzeszów (KONTAKT).
Opinie o studiach i zajęciach
Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Organizacja studiów na wysokim poziomie. Nigdy nie było problemów związanych z informacją czy organizacją. Poziom merytoryczny zajęć i wykładowców bardzo wysoki, zajęcia bardzo merytoryczne. Atmosfera miła i swobodna. Liczne zajęcia praktyczne i warsztatowe.
Paulina Majka Król
Organizacja studiów przebiegła bardzo profesjonalnie poziom merytoryczny studiów był na wysokim poziomie. Wykładowcy okazali się bardzo sympatyczni i sumiennie wypełniali swoje obowiązki. Atmosfera podczas studiów była bardzo sympatyczna z całego serca polecam ten kierunek studiów.
Natalia Szerszeń
Studia podyplomowe na kierunku negocjacje i mediacje zostały zorganizowane w sposób pozwalający na przyswojenie nowej wiedzy oraz zagadnień. Organizację zajęć oceniam na bardzo dobrym poziomie, podobnie oceniam poziom merytoryczny zajęć i wykładowców oraz atmosfery podczas studiów. Będę miło wspominać czas spędzony na studiach podyplomowych.
Anna Kwiatkowska
Studia spełniły moje oczekiwania. Wysoki poziom merytoryczny zajęć poszerzył moją wiedzę. Pozytywnie oceniam atmosferę zajęć oraz kadrę wykładowcą.
Grzegorz Furmanek
Bardzo dobra organizacja studiów wykładowcy merytorycznie przygotowani do zajęć podczas, na których panuje dobra atmosfera.
Sylwia Fostacz
Zajęcia pod względem merytorycznym zorganizowane są bardzo dobrze. Wykładowcy są bardzo pomocni i odpowiadają na wszystkie zadane pytania. Atmosfera jest bardzo przyjazna.
Anna Zięba
Studia spełniły moje oczekiwania. Zajęcia merytoryczne na wysokim poziomie. Kadra w sposób wyczerpujący i przestępny przekazywała wiedzę. Atmosfera w czasie studiów była bardzo dobra.
Ewa Kowal
Profesjonalna organizacja studiów grono ekspertów merytorycznych oraz praktycznych bardzo wysoki poziom merytoryczny zajęć. Atmosfera pomiędzy studentami oraz wykładowcami wspaniała.
Joanna Konieczna
Organizacja studiów na wysokim poziomie. Poziom merytoryczny zajęć spełnił moje oczekiwania, kadra wykładowców otwarta na współpracę ze studentami i przekazująca wiedzę w przystępny sposób. Bardzo dobra atmosfera zarówno pomiędzy studentami jak i w czasie zajęć.
Joanna Maziarz-Zdrada
Zjazdy były zorganizowane w dogodnych terminach i godzinach. Sale mogłyby mieć lepsze wyposażenie sprzętowe. Poziom merytoryczny i wykładowcy byli na bardzo dobrym poziomie, pomocni otwarci elastyczni a atmosfera współpracy w grupie była nieoceniona.
Agnieszka Kisielewska
Bardzo polecam ten kierunek studiów podyplomowych oraz uczelnię. Wspaniała kadra praktyków dzieląca się swoim doświadczeniem. Kierunek studiów posiada charakter przyszłościowy tym bardziej jeżeli sobie uświadomimy jak dużo spraw sądowych może być kierowanych do negocjacji. Polecam wszystkim. którzy lubią pracować z człowiekiem i nieść pomoc.
Marcin Kocaj
Studia podyplomowe na kierunku Negocjacje i mediacje są prowadzone w bardzo przystępnej i zrozumiałej formie. Dzięki doświadczeniu wykładowców zajęcia nie składają się tylko z przedstawiania suchych przepisów ale podawane są w formie przykładów i sytuacji z życia i praktyki. Gorąco polecam ten kierunek dla adeptów sztuki mediacji.
Marcin Matuła